Informacje o nowej ofercie rekrutacyjnej TYLKO w informatorze na Rok Szkolny 2023/2024

Edukacja literacka

 • BAJKOWA PLASTYKA DLA SMYKA

  Wiek 6 lat

  Chęć uczestniczenia w zajęciach. Zainteresowania twórcze i literackie.

  Wymagania

  Zajęcia plastyczne z elementami edukacji literackiej dla najmłodszych uczestników, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu sztuk plastycznych i edukacji literackiej.

  Efekty:

  Wspieranie aktywności twórczej dzieci. Budzenie pasji czytelniczej. Rozwijanie sprawności manualnej.

  Instruktor:Monika Kołodziejska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  GRUPA 1 /6 lat/ PIĄTEK 16.30 – 17.30 s. 330  KSIĄŻKA Z POMYSŁEM

  Wiek

  8-10 lat

  Wymagania

  Wyobraźnia, chęć pracy z książką. Zajęcia z wykorzystaniem księgozbioru o tematyce hobbystycznej. Poszukiwanie inspiracji w książkach. Korzystanie z szablonów, opisów, prezentacji, zdjęć, filmów edukacyjnych prezentujących etapy wykonywania prac. Poznawanie zagadnień dotyczących nauki, kultury, sztuki, techniki.

  Efekty:

  Rozwijanie kreatywności uczestników. Nabywanie umiejętności planowania pracy Doskonalenie staranności wykonywania prac.


  Instruktor:Anna Chrościcka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  GRUPA 2 /8 – 10 lat/
  ŚRODA 16.30 – 17.30 Czytelnia s.329


  MŁODZI REDAKTORZY

  Wiek

  11-16 lat

  Wymagania

  Masz dobre pomysły? Lubisz pisać, rozmawiać z ludźmi, szukać ciekawych informacji, fotografować wydarzenia? Dobrze trafiłeś! Czekamy właśnie na Ciebie! Młodym redaktorem może zostać każdy, kto lubi aktywnie spędzać czas, chce sprawdzić swoje umiejętności, lubi pisać i tworzyć własne teksty literackie.
  Sprawdzian: rozmowa kwalifikacyjna – prezentacja własnej osoby, swoich zainteresowań, przedstawienie pomysłów do realizacji w pałacowej gazetce. Na zajęciach uczestnicy poszerzą i pogłębią swoją wiedzę na temat pracy dziennikarskiej, zapoznają się z istotnymi problemami etyki dziennikarskiej, z rolą mediów i ich wpływem na rzeczywistość. Zdobyte doświadczenie i umiejętności wykorzystają w praktyce redagując pałacową gazetkę.

  Efekty:

  Praca nad pałacową gazetką będzie okazją do zdobycia doświadczenia, a także nauczenia się: samodzielności, kreatywności, umiejętności stawiania trudnych pytań, krytycznego myślenia, dialogu, pracy w grupie, samodzielnego zdobywania wiadomości.

  Instryktor: Julita Pniewska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  GRUPA 3 11 – 16 lat
  CZWARTEK 17.00 – 18.00 Czytelnia s. 329  SZACH I MAT
  Szachy od podstaw

  Wiek

  6-10 lat

  Wymagania

  Chęć uczestnictwa w zajęciach i nauki gry od podstaw. Wytrwałość. Systematyczność. Na zajęciach będziemy poznawać świat szachów, prawa szachowej krainy, zasady gry. Będziemy rozwijać pamięć, wyobraźnię i orientację przestrzenną. Oprócz gry, rozwiązywania zadań i łamigłówek, będziemy też realizować twórcze działania inspirowane królewską grą, a także doskonalić postawę fair play. Ważnym elementem będzie też kształtowanie umiejętności przegrywania. Efekty: Nauczymy się grać w szachy na poziomie podstawowym. Poprawimy też spostrzegawczość i decyzyjność oraz umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami.

  Instruktor: Beata Kalita
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  GRUPA 4 /6 – 10 lat/
  WTOREK 15.00 – 16.00 s. 354