Batik i malowanie na szkle

Instruktor Eliza Cicha, kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wiek

10 – 19 lat  
Grupa 10 p
oczątkująca/ średniozaawansowana
(12osób w grupie)

Wymagania

Zainteresowanie rysowaniem i malowaniem. Chęć poznania oryginalnej techniki malarskiej.

Sprawdzian:
Wykonanie kompozycji konturem (bez cieniowania) na formacie nie większym niż A4. Tematyka do wyboru np.: krajobraz, portret, rośliny, zwierzęta.

Zagadnienia ogólne

Uczestnicy poznają technikę farbowania tkanin zbliżoną do tradycyjnego batiku indonezyjskiego. Powstają prace unikatowe (malarstwo na tkaninie) i małe formy użytkowe (serwetki, zakładki, pocztówki). Praca polega na nanoszeniu na tkaninę wosku a następnie farbowaniu w barwnikach. Uczestnicy tworzą z wyobraźni, na podstawie fotografii, inspirują się dziełami sztuki.

Podczas zajęć uczestnicy mogą także malować na szkle przy użyciu farb i konturówek do szkła uzyskując efekty witrażowe i malarskie. Ozdabiają słoiki, butelki i inne szklane przedmioty. Uczestnicy mają okazję tworzyć w technikach trudnych do samodzielnego wykonania w domu.

Efekty

Wychowankowie potrafią wykonać w technice batiku prace o charakterze artystycznym, dekoracyjnym i użytkowym. Ozdabiają szklane przedmioty farbami i konturówkami do szkła. Zajęcia kształcą wyobraźnię plastyczną, uczą harmonijnego doboru barw, komponowania obrazu zarówno na płaszczyźnie jak i przedmiotach przestrzennych.

Rozkład zajęć
Eliza Cicha
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
PONIEDZIAŁEKWTOREKŚRODACZWARTEKPIĄTEKSOBOTA
GRUPA 10
10 -19 lat


16.15 – 18.30 sala 127

Galeria zdjęć Sztuki Użytkowej i Dekoracyjnej

osoby oglądające wystawę prac plastycznych
prace ceramiczne w gablocie
zdjęcia strojów projektowanych przez uczestniczki zajęć
modelki na pokazie mody - projekty własne
układanie plastikowych obrazków
Tkanina Artystyczna - dziewczynka tkająca tkaninę
suszący się batik
pracownia ceramiki - instruktor pomagający uczestniczce