Tkanina eksperymentalna

Instruktor Dorota Możejko – Retmaniak, kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wiek

7 – 19 lat (16 – 18 osób w grupie) grupy początkujące i średniozaawansowane

Wymagania

Zainteresowania twórcze.

Sprawdzian:
Kolaż na zadany temat.

Zagadnienia ogólne

Tkanina Eksperymentalna obok tradycyjnie pojmowanego tematu i technik tkackich realizuje tkaninę przestrzenną ukazując szereg sposobów rozumienia splotu i materiałów, np. użycie kory, gałęzi, ale przy tym osnowy ze sznurka, wplatając i gospodarując rozmaitością dostępnych materiałów takich jak: metal, papier, plastik, lub poleganiu na pomysłowości i wyobraźni przestrzennej. Tkanina jako kolaż, aranżacja – instalacje przestrzeni, z wykorzystaniem oświetlenia miejsca, w którym powstaje. Tkanina Eksperymentalna stawia na otwartość na inne postawy artystyczne w oparciu o własne twórcze motywacje i inspiracje oraz świadome i konsekwentne kreowanie swojej osobowości twórczej.

Efekty

Umiejętność posługiwania się podstawowymi technikami tkackimi oraz tworzenia instalacji przestrzennych w oparciu o rozmaitość dostępnych materiałów, własnych projektów i przemyśleń twórczych.  Rozwijanie sprawności manualnych i myślenia kreatywnego.  Nauka postrzegania trójwymiarowości w otaczającym nas świecie, dobierania kolorów i wielkości do zaplanowanego przedsięwzięcia.

Rozkład zajęć
Dorota Możejko-Retmaniak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 sala 309
PONIEDZIAŁEKWTOREKŚRODACZWARTEKPIĄTEKSOBOTA
GRUPA 4
7 – 19 lat
16.00 – 17.30 18.00 – 19.30

Galeria zdjęć Sztuki Użytkowej i Dekoracyjnej

osoby oglądające wystawę prac plastycznych
prace ceramiczne w gablocie
zdjęcia strojów projektowanych przez uczestniczki zajęć
modelki na pokazie mody - projekty własne
układanie plastikowych obrazków
Tkanina Artystyczna - dziewczynka tkająca tkaninę
suszący się batik
pracownia ceramiki - instruktor pomagający uczestniczce